نایب بیان

مخموری مرا بجز این می علاج نیست ......... مطلب عیان بوَد به بیان احتیاج نیست

نایب بیان

مخموری مرا بجز این می علاج نیست ......... مطلب عیان بوَد به بیان احتیاج نیست

نایب بیان

شمعیم و خوانده ایم خط سرنوشت خویش
ما را برای سوز و گداز آفریده اند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بسم الله الرحمن الرحیم
اینجا، آرایشگاه اندیشه و کلام من است.
در دیار حادثه های رنگارنگ و در بن بست
قافیه های تنگاتنگ.

اینجا، آرامشگاه دغدغه هایی ست که
گاهی از واژه های سکوت فاصله می گیرد
و گاهی نوای حوصله را با واژه های بی صدا
فریاد می زند!
اینجا،خانۀ خلوص و خلوت من است.
اینجا، با گلواژه های عطش و عشق و تماشا
مفروش می شود و با اقاقی های آویخته بر
دیوار صبر، به استقبال لاله ها می رود.
امید که در میزبانی آیه های انتظار، پای
استقامتم لنگ نباشد.

نایب بیان، واژه ایست که از واژگونی
نمی هراسد و ازهیچ سمت و سویی
به بن بست نمی رسد.
نایب بیان، واژه ایست مستوی که نگاه
معیوب چپ و راست، اصالت او را به هم
نمی ریزد و مفهومش را تغییر نمی دهد.

نایب، از اسلام آمریکایی و تشیّع انگلیسی
بیزار است و با آن می ستیزد.
نایب، درعمل به آموزه های دینی و انتخاب
مشی سیاسی، رهرو امام خمینی و مرید
و مقلد امام خامنه ایست. با این وجود برای
همۀ مراجع آگاه و علمای دلسوز شیعه
احترام ویژه قائل است و از محضر علم و ادب
آنها درس معرفت وبصیرت می آموزد.

نایب، در جبهۀ فرهنگی و سیاسی نیز
به کسانی احترام می گذارد که بر حفظ
آبروی جمهوری اسلامی همت می گمارند
و برای اعتلای فرهنگ شیعه تلاش می کنند،

یقیناً وقت شما با ارزش است، به همین
دلیل راضی نیستم از روی ناچاری و یا
معذوریت های دوستانه، وقت گرانبهایتان
را برای خواندن مطالب این وبلاگ تلف کنید.
کامنت های شما را هم دوست دارم. اما
رضایت و مسرّت شما را بیشتر!

انتقاد، پیشنهاد، و تذکرات شما را با کمال
میل پذیرا هستم....

هیچیک از مطالب این وبلاگ اقتباس و
کپی پیست نیست. اما کپی برداری از
نوشته های این وبلاگ با ذکر نام برای
همه آزاد است و نیاز به اجازه ندارد..

این وبلاگ از تأیید کامنت های تبلیغاتی
در هر زمینه ای که باشد معذور است.

هر وبلاگی را که مناسب بدانم، لینک
و یا دنبال میکنم. دیگران نیز در لینک دادن
به این وبلاگ آزادند.

به کسانی که در خواست لینک یا دنبال
شدن می کنند پاسخ نخواهم داد.....

آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر

مدعیان پیروزی!

جمعه, ۲ مرداد ۱۳۹۴، ۰۶:۰۸ ب.ظ

روزی که مذاکرات هسته ای با شیطان بزرگ به پایان رسید، دو رئیس جمهور معروف و مشهور، با دو رویکرد متضاد و با دو ژست متفاوت – یکی با غرور ملوکانه و دیگری با پوزیشن اعتدال – در برابر ملت خود ایستادند و در یک نطق تاریخی موفقیتشان را به رخ جهانیان کشیدند و هریک خود را پیروز میدان معرفی کردند.

اول: آقای اوباما

اوباما که مثل همیشه مستکبرانه و از موضع قدرت حرف می زد، مدعی شد که با این توافق، جمهوری اسلامی را زمین گیر کرده، تأسیسات هسته ای ایران را از بیخ و بن برچیده و دستیابی ایران را به سلاح هسته ای قطع کرده است. او به هم پیمانان خود اطمینان داد که عامل نا امنی در منطقه را برای همیشه عقیم کرده و صلح و امنیت را برای اسرائیل و خاور میانه به ارمغان آورده است. اوباما همچنین گفت که با توافق هسته ای منافع کشورش و کشور های همسو با آمریکا را تثبیت کرده و جهان را از خطر بسیار بزرگی بنام ایران، نجات داده است ... به اضافه چند ادعای دیگر!

دوم: آقای حسن روحانی

او نیز با ذوق و شوق زاید الوصفی پشت تریبون رفت و از موضع کامیابی و موفقیت کشورش، داد سخن سر داد و از تلاشش برای پیروزی در مذاکرات گزارش داد . طوری که انگار ستون فقرات استکبار را شکسته و ایران را در برابر دیو هفت سر پیروز کرده است!

روحانی در تمجید از مشی اعتدال گرایانه اش، جمله ای را بر زبان آورد که بیش از آنکه برای ملت ما دستاوردی داشته باشد؛ برای دولت های مقابل ما آفتخار آمیز بود! او گفت این توافق نتیجه تلاش و تعامل سازنده ایران و محصول کرامت و بزرگواری دولت های قدرتمند جهان است!!!

آقای روحانی به جای آنکه سردمداران استکبار را نسبت به عواقب بد عهدی و شیطنت دیرینه شان هشدار دهد، مخاطبان داخلی را مورد عتاب و خطاب قرار داد و باز هم لحن تهدید آمیزش را حواله منتقدانش کرد که مبادا، احدالناسی با این توافق مخالفت کند و گفت که به کسی اجازه نمی دهد بارقه امیدی که بر اثر توافق هسته ای در آسمان بخت مردم درخشیده است، خدشه دار کند!!

او برای زنان و کودکان غزه و فلسطین و برای مردان مقاومت لبنان و برای مظلومان عراق و یمن نیز حرفی برای گفتن داشت. مضمون پیام روحانی به آنها این بود تا از توافق ایران با 1+5 خوشحال باشند. زیرا که این توافق رژیم سفاک صهیونیستی را به زانو در آورده و آنها را از این اتفاق بزرگ خشمگین کرده است!!

 

 

پ.ن: آدم می ماند ادعای کدامیک از دو مدعی را قبول کند. تا آنجا که ما می دانیم دو حریف وقتی با هم می جنگند، یا هردو مساوی میشوند و یا یکی برنده و دیگری بازنده. اگر هر دو مساوی شده اند که مساوی شدن این همه هیاهو ندارد و اگر در این بازی برنده ای وجود دارد، حتماً یکی از دو مدعی دروغ می گویند.  

+ گذشت زمان، حقایق را آشکار و دروغ گو را رسوا خواهد کرد.

 

نظرات  (۹)

۰۲ مرداد ۹۴ ، ۱۸:۱۳ محمد مهدی تهرانی
خدا قوت
پاسخ:
:)
۰۲ مرداد ۹۴ ، ۱۸:۲۴ محمد شورگشتی

به نظر من یک افراط و تفریطی را در خصوص مذاکرات هسته ای و به طور کلی تعامل با بیگانگان داریم مشاهده می کنیم و خوب پر واضح است راه صواب همان راه وسطی است .

گاهی با مذاکره می توان از تحمیل مشکلات بیشتر بر گرده ملت جلوگیری کرد این کار بجایی ست. تلاشی را که دشمن در راستای بدذات نشان دادن نظام اسلامی به خرج می دهد در هم شکست این هم کار بجایی ست.

اما نگاه جدی به خارج و همه چیز را به تعامل با انها گره زدن این بسیار نامطلوب است و نشان از عدم اعتماد به نفس مذاکره کننده دارد.

در نهایت بهترین فردی که اوضاع را بدرستی رصد می کند و منافع ملی را پاس خواهد داشت رهبری ست  و سعی کنیم از ایشان جلوتر نیفتیم.

قطعا توجه به توصیه های ایشان از جانب ملت و دولت ضامن سعادت ما خواهد بود.

مؤید باشید

پاسخ:
من هم با نوشته شما موافقم. اما، شناخت تفریط و افراط هم چندان کار ساده ای نیست و به راحتی نمیتوانیم چیزی را افراط  و یا تفریط فرض کنیم.
امروز، بر خلاف چند دولت مستکبر که ما را بد ذات و دشمن منافع خود می دانند؛ ملت ها عموماً مواضع جمهوری اسلامی را می پذیرند و نسبت به حقانیت ما آگاهی دارند. با این وجود، اونهایی که تا امروز، ما را بد ذات معرفی کرده اند، یقیناً با این توافق هم میتوانند ما را بد ذات و عهد شکن معرفی کنند!
خدا وجود حضرت آقا را برای همه حفظ کند. ایشان خودشان فرمودند که راه وسط همان اسلام است!!
و یادمان باشد که مذاکره و توافق با این شکل را هم کسانی دنبال کردند که الگوی ناصواب اسلام رحمانی را در برابر اسلام ناب محمدی ترویج میکنند. بنابراین، در برابر این جریان حواسمون باید بیشتر جمع باشد. ضمناً ما از رهبری جلو نخواهیم افتاد. ولی از ایشان آموخته ایم که نباید ساکت بنشینیم و منتظر باشیم تا همیشه و همه جا ایشان خودشان را برای ما خرج کنند. آقا خطاب به دانشجویان فرمودند:
شما به‌‌عنوان یک انسان مسلمان، مؤمن، صاحب فکر، باید نگاه کنید، تکلیفتان را احساس کنید، تحلیل داشته باشید - که من حالا عرض خواهم کرد - نسبت به اشخاص، نسبت به جریانها، نسبت به سیاستها، نسبت به دولتها، موضع داشته باشید، نظر داشته باشید. این‌‌جور نیست که شما باید منتظر بمانید، ببینید که رهبرى درباره‌‌ى فلان شخص، یا فلان حرکت، یا فلان عمل، یا فلان سیاست چه موضعى اتخاذ میکند که بر اساس آن، شما هم موضع‌‌گیرى کنید؛ نه، اینکه کارها را قفل خواهد کرد. رهبرى وظایفى دارد، آن وظایف را اگر خداى متعال به او کمک کند و توفیق بدهد، عمل خواهد کرد؛ شما هم وظایفى دارید؛ به صحنه نگاه کنید، تصمیم‌‌گیرى کنید؛ منتها معیار عبارت باشد از تقوا؛ 

هر چی از سگ هار آدم بترسه‌؛‌ بیشتر به آدم حمله میکنه..
ولی وقتی خم بشی و حتی ادای سنگ برداشتن برای زدن هم دربیاری ازت فاصله میگیره و در میره..
هر چی جلو دشمن کوتاه بیایی سر و صداش بیشتر میشه..
پاسخ:
خیلی موافقم.........
با عرض سلام و وقت بخیر

با مطالب زیر بروزیم


ارتباط مذاکرات هسته ای با نبرد آخرالزمانی آرماگدون!
http://ghallam.ir/node/204

استفاده ی رسانه ای ایونجیلیسم از ویرانگری های داعش
http://ghallam.ir/node/188

پرچم هدایتگر انصارالله!
http://ghallam.ir/node/185

منتظر حضور گرم و نظراتتان هستیم...

و من الله توفییق

سلام دوست عزیز. عیدتون با چند روز تاخیر مبارک.

من که باورم نمی شه آمریکا از مواضع خودش کوتاه اومده باشه!...
پاسخ:
سلام حبیبی عزیز،
باورش سخته.

اگه آقای حبیبی دارالعباده هستید لطفاً آدرس بگذارید تا خدمت برسم. بعد از حادثه بلاگفا اکثر پیوند های ما حذف شده اند... 
سلام

هعی..

مهم اینه که آقا عید فطر گفتند اوباما مجبوره یه حرفایی رو بزنه که موقعیتش رو حفظ کنه؛ ان شاء الله که همین طور باشه. اگرچه ما به دولت خودمون اعتماد بیشتری داریم اما از آقای روحانی هم شعاااار و جو دادن بی خود زیاد شنیده ایم در مورد مسائلی که برایمان مثل روز روشن است، قضیه هسته ای که جای خود دارد!
پاسخ:
نگرانم...
حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی):
«اگر یک ملت جوانانش متدین باشند، از هرزگی دور خواهند شد؛ از اعتیاد دور خواهند شد؛ از چیزهائی که جوان را زمینگیر میکند، دور خواهند شد؛ استعداد آنها به کار میافتد، کار میکنند، تلاش میکنند؛ در زمینه‌ی علم، در زمینه‌ی فعالیتهای اجتماعی، در زمینه‌ی فعالیتهای سیاسی، کشور پیشرفت میکند. در اقتصاد هم همین جور است. روحیه‌ی معنویت و تدین، نقش بسیار مهمی دارد.»
پاسخ:
کمی نایاب است...
۰۵ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۵۹ سیده طهورا آل طاها
باسلام.
این وسط عمل دولت و عکس العمل هوشمندانه رهبری را نادیده نگیریم . دولت بسیار تلاش کردم که این توافق را یک پیروزی ملی قلمداد کند . کمی به عقب برگردیم... توافق انجام شد . ظریف و همراهانش به جای بازگشت به تهران به مشهد رفتند . ظریف لباس خدام امام رضا را پوشید و بعد از آن در حالی به تهران بازگشت که ادعا می شد بعضی از خانواده های شهدای هسته ای به استقبال ایشان رفته اند در حالیکه ما هرگز نفهمیدیم منظورشان دقیقا کدام خانواده ها بوده اند . از آن طرف تلاش شد مردم به خیابانها کشیده شوند که همه شاهد بودیم اکثر قریب به اتفاق آنها دختران و زنان و مردان و پسران جوانی بودندکه در منطقه هفت حوض تهران و ونک و یکی دو جای دیگر با رقص و پایکوبی کار را به جایی کشاندند که در نهایت نیروی انتظامی به وسیله گاز فلفل این افراد را که بیشتر به مشتی رقاصه می ماندند تا ملت شهید پرور از خیابانها متفرق کرد. 
همزمان جناب روحانی با فیگوری تاریخی وارد صحنه تلوزیون شد. ایشان با غرور معتدلشان در حالی قدم برمی داشتند که درهای متعددی توسط اطرافیان برای ایشان باز می شد و ایشان به این شکل پشت تریبون سخنرانی رفتند. این شکل وارد شدن ایشان که به نوع خود بی سابقه بود جای تامل داشت .
تلاش می شد که تلوزیون مکرر سرود هایی با مضمون پیروزی ملی پخش کندکه تقریبا هرگز این اتفاق نیفتاد.
و واکنش رهبری به این توافق و به این فیگورهای تبلیغاتی آبی شد بر روی آتش . ایشان بسیار آرام جوری برخورد کردند که انگار اصلا اتفاق خاصی نیفتاده است . در نهایت فقط از تلاشهای دولت در این بیست و دوماه تشکر کردند و تاکید کردند که به دولتهای غربی اعتماد نکنید و مراقب باشید. بدون اشاره به اینکه این یک پیروزی شکوهمند است و باید به دولت و ملت تبریک گفت . انگار اصلا هیچی نشده . 
حالا واقعا اصلا مگر چیزی شده ؟؟؟؟؟؟!!!!!! 
۰۵ مرداد ۹۴ ، ۱۶:۱۰ سیده طهورا آل طاها
جناب روحانی عرصه بین المللی زمین فوتبال نیست که شما می فرمایید چند تا گل زده اید و چند تا خورده اید . مسئله اساسی این است که اساسا این گل هایی که ادعا می کنید زده اید واقعا گل هستند یا نه ؟ گل های زده شده در برابر گل های خورده شده را روی کفه ترازو بگذارید . آنچه ما از دست می دهیم هرگز قابل بازگشت نیست و شما این را خوب می دانید و آنچه را که ادعا می کنید به دست آورده اید هروقت اراده کشورهای غربی باشد به راحتی همان آب خوردنی که می فرمودید از ما می گیرند و هیچ کس هم جواب گو نیست . تمام انچه ادعا می شود به دست آورده اید نهایتا" در تحریم ها و پول های بلوکه شده خلاصه می شود که آن هم به راحتی قابل بازگشت است . آن وقت ما می مانیم و وعده های تو خالی و دست خالی . 
جناب روحانی شما ادعا می کنید " ما در برابر بهترین کشورهای دنیا پشت میز مذاکره نشستیم" منظورتان از بهترین کشورهای دنیا دقیقا همان کشورهایی نیست که خودشان دارنده 16 هزار کلاهک هسته ای هستند ؟؟! عجب دادگاه منصفی و چه قضات عدالت محوری ؟؟! منظورتان احتمالا کشورهایی نیست که همه مدافع منافع اسرائیل هستند؟؟! 
ببخشید جناب روحانی می دانم که آدم انتقاد پذیری نیستید و اگر دستتان به دستم می رسید یقینا همان طور که فرمودید با قدرت جلویم می ایستادید اما فعلا تا آنروز من لحظه ای شما را به حال خودتان وا نمی گذارم 
پاسخ:
سلام و سپاس؛

به نظر بنده، کاری که ظریف و روحانی بعد از پایان مذاکرات، برای فریب مردم انجام دادند، تبلیغات شانتاژ گونه ای بود که از اساتید اروپایی آموخته بودند! و یک عملیات روانی حساب شده ای بود که با سناریوی از پیش تعیین شده و با مشارکت ژورنالیست های حرفه ای، برای گمراه سازی افکار عمومی در داخل اجرا کردند. هرچند که صد در صد موفق نشدند، اما، هنوز امیدوارند که به هر شکل ممکن و به هر قیمت، کار ناتمام خود را به انجام برسانند و تصمیم ناصوابشان را بر مردم تحمیل کنند...
روحانی و همفکرانش یقیناً در برابر اراده امام و امت حزب الله کاری از پیش نخواهند برد. لازمه این کار بصیرت و هوشیاری ماست.

ممنون از مطالب شجاعانه و ارزشمندتان... عالی بود.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی