نایب بیان

مخموری مرا بجز این می علاج نیست ......... مطلب عیان بوَد به بیان احتیاج نیست

نایب بیان

مخموری مرا بجز این می علاج نیست ......... مطلب عیان بوَد به بیان احتیاج نیست

نایب بیان

شمعیم و خوانده ایم خط سرنوشت خویش
ما را برای سوز و گداز آفریده اند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بسم الله الرحمن الرحیم
اینجا، آرایشگاه اندیشه و کلام من است.
در دیار حادثه های رنگارنگ و در بن بست
قافیه های تنگاتنگ.

اینجا، آرامشگاه دغدغه هایی ست که
گاهی از واژه های سکوت فاصله می گیرد
و گاهی نوای حوصله را با واژه های بی صدا
فریاد می زند!
اینجا،خانۀ خلوص و خلوت من است.
اینجا، با گلواژه های عطش و عشق و تماشا
مفروش می شود و با اقاقی های آویخته بر
دیوار صبر، به استقبال لاله ها می رود.
امید که در میزبانی آیه های انتظار، پای
استقامتم لنگ نباشد.

نایب بیان، واژه ایست که از واژگونی
نمی هراسد و ازهیچ سمت و سویی
به بن بست نمی رسد.
نایب بیان، واژه ایست مستوی که نگاه
معیوب چپ و راست، اصالت او را به هم
نمی ریزد و مفهومش را تغییر نمی دهد.

نایب، از اسلام آمریکایی و تشیّع انگلیسی
بیزار است و با آن می ستیزد.
نایب، درعمل به آموزه های دینی و انتخاب
مشی سیاسی، رهرو امام خمینی و مرید
و مقلد امام خامنه ایست. با این وجود برای
همۀ مراجع آگاه و علمای دلسوز شیعه
احترام ویژه قائل است و از محضر علم و ادب
آنها درس معرفت وبصیرت می آموزد.

نایب، در جبهۀ فرهنگی و سیاسی نیز
به کسانی احترام می گذارد که بر حفظ
آبروی جمهوری اسلامی همت می گمارند
و برای اعتلای فرهنگ شیعه تلاش می کنند،

یقیناً وقت شما با ارزش است، به همین
دلیل راضی نیستم از روی ناچاری و یا
معذوریت های دوستانه، وقت گرانبهایتان
را برای خواندن مطالب این وبلاگ تلف کنید.
کامنت های شما را هم دوست دارم. اما
رضایت و مسرّت شما را بیشتر!

انتقاد، پیشنهاد، و تذکرات شما را با کمال
میل پذیرا هستم....

هیچیک از مطالب این وبلاگ اقتباس و
کپی پیست نیست. اما کپی برداری از
نوشته های این وبلاگ با ذکر نام برای
همه آزاد است و نیاز به اجازه ندارد..

این وبلاگ از تأیید کامنت های تبلیغاتی
در هر زمینه ای که باشد معذور است.

هر وبلاگی را که مناسب بدانم، لینک
و یا دنبال میکنم. دیگران نیز در لینک دادن
به این وبلاگ آزادند.

به کسانی که در خواست لینک یا دنبال
شدن می کنند پاسخ نخواهم داد.....

آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

 

دکتر شریعتی از جمله روشنفکرانی بود که برخلاف جریان روشنفکری امروز، هم غیرت دینی اش بیشتر بود و هم دانش و بینش مذهبی اش بر دیگران می چربید. او  می گفت: نهاد روحانیت در تاریخ معاصر ایران، به عنوان مهم ترین پایگاه برای مبارزه با استبداد و استعمار است. او در جای جای کتابهایش به این موضوع اشاره کرده و مؤکداً بر این مسأله صحه گذاشته است.

شریعتی باور داشت که روحانیت شیعه پای هیچ یک از قراردادهای استعماری را امضاء نکرده است!

 

متن نوشته شریعتی در کتاب این است:

...این یک مسأله ذوقی نیست که بگویید من آخوند را دوست دارم، من آخوند را دوست ندارم...! این یک مسأله عینی و تاریخی است. باید سند نشان دهید و مدرک. تا آن جا که من می دانم زیر تمام قراردادهای استعماری را کسانی که امضاء گذاشته اند همگی از میان ما تحصیل کرده های دکتر و مهندس و لیسانسیه بوده اند و همین ما از فرنگ برگشته ها!! یک آخوند، یک از نجف برگشته، اگر امضایش بود، من هم مثل شما اعلام می کنم که آخوند را دوست ندارم! اما از آن طرف، پیشاپیش هر نهضت ضد استعماری و هر جنبش انقلابی و مترقی؛ چهره یک یا چند آخوند را در این یک قرن می بینیم. از سید جمال الدین اسدآبادی بگیر و میرزا حسن شیرازی و بشمار تا مشروطه و…. 

 

مرحوم شریعتی در مبحثی دیگر، نظر خود را با این مطلب تکمیل کرده است:

اگر یکی از میان این علما می خواسته خود را بفروشد و پای قراردادی استعماری را امضاء کند؛ اول باید عمامه و قبا و عبا را می کنده و ریشش را می تراشیده و فُکل می بسته و یک سفری به فرنگ می رفته است و [او را] در رودخانه تایمز غسل تعمیدش میدادند و بعد برمی گشته و (تصحیف حر) می شد و آلت فعل... و بالاخره به نام یک شخصیت متجدد و مترقی اروپایی مآب غیر مذهبی امضا می کرده است..

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


تا قبل از امضای پروتکل الحاقی و تصویب برجام ، می شد ادعا کرد که روحانیت شیعه پای هیچ  قرارداد استعماری را امضاء نکرده است. اما انگار حالا دیگر این قاعده تغییر کرده و شیخ انگلیس رفته بدون اینکه ریشش را بتراشد و عبا و قبایش را بردارد؛ این قرارداد ذلت بار را به ملت و نمایندگان ملت تحمیل کرده است!!!
کاش شیخ  دیپلمات ما، همان قدر که برای آمریکا و انگلیس ، شأن و شخصیت قائل است؛ با مردم خودش هم همین قدر روراست بو د و بر اساس احترام  با آنها رفتار میکرد.

 

.

.

.

.

.

پ.ن:

  1. بنظرم تصحیف حر از تعبیر های عالمانه ایست که دکتر شریعتی بسیار ماهرانه آن را بکار گرفته است... 
  2. باید بیش از این ها مراقب نفوذ آمریکا در مراکز تصمیم گیری کشور باشیم.

 

 

۸ نظر ۲۰ مهر ۹۴ ، ۲۱:۲۵
نایب

درسته، هادی نوروزی یک فوتبالیست با صفا بوده. کاپیتان یک تیم معروف بوده، بازیکن بی حاشیه و با اخلاق بوده و چندتا خصلت های خوب دیگه هم داشته !! آره، حق با شماست، ایشون جوون بوده، با مرام بوده، خانواده دوست بوده و دوتا  نازدونه بنام هانی و هانا داشته... و خیلی چیز های دیگه!

اینا همه قبول؛ راستش من هم وقتی خبر فوتش رو شنیدم، مثل خیلی ها متأثر شدم و خیلی هم دلم سوخت!... اما بالاخره او هم مثل بقیه آدما، یه روز به دنیا آومده و یه روزم از دنیا رفته. خب حالا او رفت. شک نکن که من و تو هم یه روز باید غزل خداحافظی رو بخونیم و دیر یا زود از اینجا مرخص بشیم!! فکر نمیکنم سر رفتن، کسی بتونه با خودش چونه بزنه! تا حالا هم ندیدم کسی برای نمردنش با خدا چونه زده باشه!

حالا من و شما که ادعا میکنیم علاقمند او هستیم! باید براش چه کار کنیم؟ خب معلومه! باید کاری کنیم که روحش آرامش داشته باشه . باید کاری کنیم که موجب رنجش روح ایشون نشه!!  و باید بخواهیم که خدای مهربان در اون دنیا درجه و مقام بیشتری به او عطا کنه!!

ما نباید دایۀ مهربان تر از مادر باشیم!  نباید به بهانه دوست داشتن کسی، به صورت خدا چنگ بیندازیم!  واقعاً اگه کسی میتونه در اعتراض خودش نسبت به خدا اینقدر جدی باشه!! خب بسم الله.... بیاد نشون بده ببینیم میتونه آب رفته رو به جوی  برگردونه!!

 

این حرفای شیطانی و کفر آمیز که این روزها از زبان بعضی دوست نماهای دو آتشه در فضای مجازی منتشر شد. نه زیبندۀ روح مرحوم نوروزی بود و نه برازندۀ شأن و شئون دوستان ایشون....

این روزها، بعضی ها، به اسم دوست داشتن هادی، عدالت خدا را زیر سؤال بردند! بعضی دیگر، قضا و قدر الهی را به بی عدالتی متهم کردند! عده ای در برابر اراده خدا، اِن قُلت آوردند!

این روزها، بعضی ها گفتند که دست و پای مرگ رو می بندند و مرگ را به زانو در می آورند!  گفتند که از خدا انتقام میگیرند! بعضی ها حضرت ملک الموت را بی رحم خطاب کردند! بعضی ها علیه خدا بیانیه نوشتند! و بعضی ها برای جناب عزراییل خط و نشان کشیدند!!  پناه بر خدا از این دایه های مهربون تر از مادر! از این علاقمندان دروغین!!

 البته خدا بزرگتر و بخشنده تر است از اینکه بخواد عجولانه به گستاخی بعضی آدم ها ترتیب اثر بده! اما، یادمون باشه که خدا با کسی تعارف نداره. یه وقت ، برای تأدیب من و تو بدجوری میذاره توی کاسه مون! جوری که یادمون بمونه هیچ وقت در کار خدا فضولی نکنیم و در برابر او، با زبان تفرعن حرف نزنیم....َ. 

 

 

۱ نظر ۱۵ مهر ۹۴ ، ۲۲:۰۴
نایب

 

در ماه های گذشته، مقام  معظم رهبری مکرراً واقعیت‏ هایی را در بارۀ تحریم ‏ها و در بارۀ خصومت‏ آمریکایی ها و در باره پروندۀ هسته‏ ای بیان کردند. ایشان بارها از تکیه بر توانمندی کشورمان سخن گفتند و راه ‏های مقابله با تحریم‏ را معرفی فرمودند. و هشدار هایی دادند که بسیار حائز اهمیت بود. ایشان بار ها تذکر دادند که باید نگاه امیدوارانه‏ برخی مسئولان و مردم به خارج از کشور اصلاح شود! و نگاهشان معطوف به داخل باشد.

حضرت آقا بر پرهیز از سطحی‏ اندیشی در امور اقتصادی و نگاه دقیق به مشکلات کشور تأکید فراوان کردند و به تصمیم گیران تذکر دادند و بدعهدی‏ آمریکا را هم یادآوری فرمودند. رهبرانقلاب در خصوص مذاکرات هسته ‏ای صراحتاً خطوط قرمز خود را مشخص  کردند و چندین بار، بر این خطوط اصرار ورزیدند و سرانجام نیز از مسؤلان خواستند تا مفاد توافق نامه را با نخبگان و ملت در میان بگذارند و نظر آنها را لحاظ کنند و از مسیر قانونی به تصمیم برسند. اما، جناح اعتدال، بجای عمل به نظر رهبری، فقط بر نظرخودش اصرار ورزید و هر روز با سخنرانی های تبلیغاتی اش تلاش می کرد، تعهدات ننگین برجام را خارج از مسیر قانونی بر گُرده ملت تحمیل نماید.

حضرت آقا، صراحتاً مسئولان و مردم را به تحلیل دقیق آنچه در جریان است توصیه فرمودند و از ما نیز خواستند در صحنه باشیم :

«ازاین مذاکرات، آن نتیجه‌ای را که ملّت ایران انتظار دارد، به‌ دست نمی آید، لکن تجربه ملّت را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد کرد؛ امّا لازم است ملّت بیدار باشد»

 حضرت آقا فرمودند: «امّا ملّت باید بیدار باشد، بداند چه اتّفاقی دارد می‌افتد تا بعضی از تبلیغاتچی‌های مواجب ‌بگیر دشمن و بعضی از تبلیغات چی‌ های بی‌ مزد ومواجب از روی ساده ‌لوحی نتوانند افکار عمومی را گمراه کنند»

جضرت آقا، تمام نکات لازم را بطور شفاف بیان فرمودند. اما، علیرغم این مسأله، آقای  روحانی و ظریف فقط بر اجرای زودهنگام و غیر قانونی برجام اشتیاق نشان می دهند و پیشاپیش دست تسلیم خود را در دست شیطان بزرگ گذاشته اند!  چرا؟ نمی دانم!!

از نظر ما این توافق به دلایل مختلف دارای اشکالات اساسی است و امکان سوء استفاده از آن برای طرف مقابل بسیار فراهم است و هرکس بخواهد منصفانه به این توافق نگاه کند، خواهد دید که آنچه ما تعهد کرده ایم، بخشی از آن پیشاپیش اجرا شده و بقیه هم در حال انجام است. اما، تعهدات آمریکا همه مشروط به اما و اگر هایی ست که هیچگاه تحقق نخواهد یافت...

.

.

.

.

عجالتاً از بوی خیانتی که مشام ما را می آزارد، چیزی نمیگویم. ولی، بر این باورم که اجرای برجام، فرجام خوشی نخواهد داشت. 

۵ نظر ۱۱ مهر ۹۴ ، ۲۱:۴۴
نایب

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:

 

اى مردم! اندیشه کنید و آیات الهى را بفهمید، در محکمات آن دقت کنید و متشابهات آن را دنبال نکنید. به خدا قسم هرگز کسى نداهاى قرآن را نمى ‏تواند بیان کند و تفسیر آن را روشن کند، جز آن کسى که من دست او را گرفته‏ ام .

 

 

 غدیر شیفتگی و دلدادگی، به دلباختگان و شیفتگان علی علیه السلام مبارک باد...

 

۱۰ مهر ۹۴ ، ۱۱:۱۵
نایب

حادثه دلخراش مسجد الحرام و کشتار بی رحمانه حجاج بیت الله الحرام در سرزمین منا، آنچنان جانگزا و تأسف برانگیز است که زخم عمیق آن سالها در ذهن مسلمانان و مؤمنان حقیقی خواهد ماند.

از روز حادثه منا تا امروز، انواع سایت ها، رسانه ها و شبکه های خبری تلویزیون های کشور های مختلف را بررسی کردم و عناوین مهم خبری آنها را لحظه به لحظه رصد می کردم. متأسفانه، هیچیک از سایت ها و رسانه های خارجی، حتی یک بار هم، این حادثه غم انگیز را در صدر خبر هاشون قرار ندادند!!  در واقع، خیلی از رسانه ها، اصلاً اشاره ای به این واقعه نداشتند. بعضی شبکه ها نیز فقط به یک اشاره در انتهای اخبارشون اکتفا کردند و خیلی راحت از کنار آن گذشتند. در این میان، تعدادی از شبکه های تلویزیونی هم از این فاجعه بعنوان یک خبر دست چندم یاد کردند و گفتند که "رژیم ایران" در باره اش بزرگنمایی کرده است!! بعضی از سران کشور ها هم برای پادشاه ملعون عربستان پیام تقدیر و تشکر فرستادند!!

نتیجه می گیریم که امپراطوری رسانه ای نظام سلطه، بسیار حساب شده و هماهنگ برنامه ریزی داشته و وظیفه هر یک از نوچه هایش را خیلی خوب مشخص کرده است. نتیجه دیگر اینکه، حادثه غم انگیز منا و مسجدالحرام، چندان هم اتفاقی نبوده و گویا با یک سناریوی از پیش تعین شده، به اجرا در آمده است!!

اما، در ایران خودمون؛ گرچه، صدا و سیما، پوشش خبری مناسبی داشته است؛ اما، در این مصیبت عظما، بازهم مثل همیشه، حضرت ماه جلوداری فرمودند و بزرگوارانه پرچم عزا را بر افراشتند. وگرنه جناح اعتدال گرا، عزمی برای رسیدگی به این موضوع نداشت و  ترجیح  می داد که همچنان سرگرم اجرای پروژه برجام بدفرجام باشد.

 

 

 

 

پ.ن:

  1.  یقیناً، الاًن وقت مناسبی نیست که بخواهیم نسبت به دولتمردان خودمون اعتراضی داشته باشیم. ولی، همین قدر بگوییم که رسم دیپلماسی فعال این نیست و ملت انتظار دارند که دولت تدبیر و امید، در برابر این جنایت هولناک مماشات را کنار بگذارد و به یک تذکر آبکی به کاردار عربستان بسنده نکند!! باید باور داشته باشیم که عمق فاجعه بیش از این است که تا کنون شنیده ایم...
  2. سال پیش، در چنین موقعی حقیر هم توفیق تشرف داشتم. امسال هم قرار به اعزام بود. اما، در آخرین لحظات، سفارت عربستان از دادن ویزا به افراد باقیمانده خودداری کرد و حسرت طواف را بر دل داغدیده ما گذاشت.
  3.  ان شاءالله خدای منتقم، به زودی انتقام کشته های مظلوم ما را از آل سعود کثیف خواهد گرفت.
۸ نظر ۰۵ مهر ۹۴ ، ۲۳:۰۶
نایب