نایب بیان

مخموری مرا بجز این می علاج نیست ......... مطلب عیان بوَد به بیان احتیاج نیست

نایب بیان

مخموری مرا بجز این می علاج نیست ......... مطلب عیان بوَد به بیان احتیاج نیست

نایب بیان

شمعیم و خوانده ایم خط سرنوشت خویش
ما را برای سوز و گداز آفریده اند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بسم الله الرحمن الرحیم
اینجا، آرایشگاه اندیشه و کلام من است.
در دیار حادثه های رنگارنگ و در بن بست
قافیه های تنگاتنگ.

اینجا، آرامشگاه دغدغه هایی ست که
گاهی از واژه های سکوت فاصله می گیرد
و گاهی نوای حوصله را با واژه های بی صدا
فریاد می زند!
اینجا،خانۀ خلوص و خلوت من است.
اینجا، با گلواژه های عطش و عشق و تماشا
مفروش می شود و با اقاقی های آویخته بر
دیوار صبر، به استقبال لاله ها می رود.
امید که در میزبانی آیه های انتظار، پای
استقامتم لنگ نباشد.

نایب بیان، واژه ایست که از واژگونی
نمی هراسد و ازهیچ سمت و سویی
به بن بست نمی رسد.
نایب بیان، واژه ایست مستوی که نگاه
معیوب چپ و راست، اصالت او را به هم
نمی ریزد و مفهومش را تغییر نمی دهد.

نایب، از اسلام آمریکایی و تشیّع انگلیسی
بیزار است و با آن می ستیزد.
نایب، درعمل به آموزه های دینی و انتخاب
مشی سیاسی، رهرو امام خمینی و مرید
و مقلد امام خامنه ایست. با این وجود برای
همۀ مراجع آگاه و علمای دلسوز شیعه
احترام ویژه قائل است و از محضر علم و ادب
آنها درس معرفت وبصیرت می آموزد.

نایب، در جبهۀ فرهنگی و سیاسی نیز
به کسانی احترام می گذارد که بر حفظ
آبروی جمهوری اسلامی همت می گمارند
و برای اعتلای فرهنگ شیعه تلاش می کنند،

یقیناً وقت شما با ارزش است، به همین
دلیل راضی نیستم از روی ناچاری و یا
معذوریت های دوستانه، وقت گرانبهایتان
را برای خواندن مطالب این وبلاگ تلف کنید.
کامنت های شما را هم دوست دارم. اما
رضایت و مسرّت شما را بیشتر!

انتقاد، پیشنهاد، و تذکرات شما را با کمال
میل پذیرا هستم....

هیچیک از مطالب این وبلاگ اقتباس و
کپی پیست نیست. اما کپی برداری از
نوشته های این وبلاگ با ذکر نام برای
همه آزاد است و نیاز به اجازه ندارد..

این وبلاگ از تأیید کامنت های تبلیغاتی
در هر زمینه ای که باشد معذور است.

هر وبلاگی را که مناسب بدانم، لینک
و یا دنبال میکنم. دیگران نیز در لینک دادن
به این وبلاگ آزادند.

به کسانی که در خواست لینک یا دنبال
شدن می کنند پاسخ نخواهم داد.....

آخرین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

 

در تغامز نگاه بارانی ات، ای غریب غروب آدینه، تغزّل زیبای غرور نغمه های بی غوغا را غمگنانه می خوانم و با زخمۀ راز آمیز آواز ناز تو _ ای شیون شقایق های شوق_  رقص رهایی خویش را بر بام سپید سحر، جاودانه می سازم.

ای همدم دل های نا آرامِ پروانه های رنگارنگ؛ از چشمۀ شرم چشم های به انتظار نشستۀ من ، در طلوع نیایش هر صبح ، شبنم اشتیاق می روید و زمزم گوارای نامت ، قطره قطره زبانم را می لرزاند.

 ای آفتاب حُسن سپیده ؛

هر صبح ، گل ها را با یاد تو می بویم و هر شب خانه ی خیالم را با گلاب تمنّا ی تو می شویم. تو می دانی که من، با خوشه های یاس و با اقاقی های آویخته از دیوار سپید صبر؛ عهد رفاقت بسته ام! و می دانی که هنوز، با شقایق های سرخ شهادت و شوق، مأنوسم و از تیغ قساوت جماعت فتنه - که بر گلوی نازک غنچه های دشت، نشسته است - هیچگاه نمی هراسم .

 ای زیبا ترین نگار؛

من زخم تیغ های توحّش را ، برسینۀ رنجور نسل یاسمن ها، بسیار دیده ام و آواز شوم زاغان قبیلۀ غارت را هنوز از دروازۀ خشم خزان، می شنوم. اما، نسیم نوازش باد را، که از قلّۀ سکوتِ تبسم می وزد، عاشقانه حس می کنم و باور دارم که در آرزوی بهار ، باور ها، همیشه بهارند و بهاران همیشه زیبا. پس، در رجعت باور بهار و در جست و جوی بهار باورها، مثل همیشه، کشته انتظار خواهم ماند ...

 

 

۷ نظر ۲۹ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۴۶
نایب

سلام

ارباب دعوت فرموده، دوشنبه 5/19 عازم کربلا هستم. ان شاءالله نایب الزیاره و دعاگوی همه دوستان و همراهان وبلاگی خواهم بود. حلال بفرمایید...

۱۸ مرداد ۹۴ ، ۱۹:۵۱
نایب

روزی که مذاکرات هسته ای با شیطان بزرگ به پایان رسید، دو رئیس جمهور معروف و مشهور، با دو رویکرد متضاد و با دو ژست متفاوت – یکی با غرور ملوکانه و دیگری با پوزیشن اعتدال – در برابر ملت خود ایستادند و در یک نطق تاریخی موفقیتشان را به رخ جهانیان کشیدند و هریک خود را پیروز میدان معرفی کردند.

اول: آقای اوباما

اوباما که مثل همیشه مستکبرانه و از موضع قدرت حرف می زد، مدعی شد که با این توافق، جمهوری اسلامی را زمین گیر کرده، تأسیسات هسته ای ایران را از بیخ و بن برچیده و دستیابی ایران را به سلاح هسته ای قطع کرده است. او به هم پیمانان خود اطمینان داد که عامل نا امنی در منطقه را برای همیشه عقیم کرده و صلح و امنیت را برای اسرائیل و خاور میانه به ارمغان آورده است. اوباما همچنین گفت که با توافق هسته ای منافع کشورش و کشور های همسو با آمریکا را تثبیت کرده و جهان را از خطر بسیار بزرگی بنام ایران، نجات داده است ... به اضافه چند ادعای دیگر!

دوم: آقای حسن روحانی

او نیز با ذوق و شوق زاید الوصفی پشت تریبون رفت و از موضع کامیابی و موفقیت کشورش، داد سخن سر داد و از تلاشش برای پیروزی در مذاکرات گزارش داد . طوری که انگار ستون فقرات استکبار را شکسته و ایران را در برابر دیو هفت سر پیروز کرده است!

روحانی در تمجید از مشی اعتدال گرایانه اش، جمله ای را بر زبان آورد که بیش از آنکه برای ملت ما دستاوردی داشته باشد؛ برای دولت های مقابل ما آفتخار آمیز بود! او گفت این توافق نتیجه تلاش و تعامل سازنده ایران و محصول کرامت و بزرگواری دولت های قدرتمند جهان است!!!

آقای روحانی به جای آنکه سردمداران استکبار را نسبت به عواقب بد عهدی و شیطنت دیرینه شان هشدار دهد، مخاطبان داخلی را مورد عتاب و خطاب قرار داد و باز هم لحن تهدید آمیزش را حواله منتقدانش کرد که مبادا، احدالناسی با این توافق مخالفت کند و گفت که به کسی اجازه نمی دهد بارقه امیدی که بر اثر توافق هسته ای در آسمان بخت مردم درخشیده است، خدشه دار کند!!

او برای زنان و کودکان غزه و فلسطین و برای مردان مقاومت لبنان و برای مظلومان عراق و یمن نیز حرفی برای گفتن داشت. مضمون پیام روحانی به آنها این بود تا از توافق ایران با 1+5 خوشحال باشند. زیرا که این توافق رژیم سفاک صهیونیستی را به زانو در آورده و آنها را از این اتفاق بزرگ خشمگین کرده است!!

 

 

پ.ن: آدم می ماند ادعای کدامیک از دو مدعی را قبول کند. تا آنجا که ما می دانیم دو حریف وقتی با هم می جنگند، یا هردو مساوی میشوند و یا یکی برنده و دیگری بازنده. اگر هر دو مساوی شده اند که مساوی شدن این همه هیاهو ندارد و اگر در این بازی برنده ای وجود دارد، حتماً یکی از دو مدعی دروغ می گویند.  

+ گذشت زمان، حقایق را آشکار و دروغ گو را رسوا خواهد کرد.

 

۹ نظر ۰۲ مرداد ۹۴ ، ۱۸:۰۸
نایب

 

الحق والانصاف عجب توافق خوب و با برکتی برای ملت غیور و انقلابی ایران  رقم خورده است! توافقی که ابهاماتش زیاد، مفادش طولانی و غرامت پذیرش یا عدم پذیرش آن بسیار نامعلوم است! واقعاً باید به بانیان این توافق، دست مریزاد گفت.

اما شنیده ها حاکیست که فرموده اند: این توافق نتیجه تعامل سازنده ایران و محصول کرامت و بزرگواری دولت های قدرتمند جهان است! و فرموده اند که هرکس با این توافَق مخالفت کند، یا کاسب تحریم است و یا با معیشت مردم مشکل دارد. فرقی هم نمیکند که این مخالف چه کسی باشد. خواه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشند یا اعضای شورای عالی امنیت ملی  و یا بخش عظیمی از خود مردم! این است معنی اعتدال!

نعوذ بالله، گویی که تصمیم گیری های جناح اعتدال، وحی مُنزَل است و همه گروهها باید از آن تبعیت کنند. در غیر این صورت، از دایره اسلام رحمانی خارجند و عامل خشونت، کمبود و نابسامانی محسوب می شوند و جا دارد که آنها را به ملت معرفی کنند تا مردم خودشان بپا خیزند و حقشان را از مخالفین بستانند!  

حالا من مانده ام که مجلس شورای اسلامی در باره این توافق طولانی و قطعنامه سریع التصویب شورای امنیت سازمان ملل، چه تصمیمی می تواند بگیرد؟ اگر همه مفاد توافق را چشم بسته بپذیرد که وا مصیبتا و اگر بخواهد از جایگاه قانونی و نظارتی خود با آن مخالفت کند؛ طبیعتاً جواب دولت و مردم را باید بدهد. چون از نظر آقای رئیس جمهور، مردم خواهان مذاکره و توافق با آمریکا هستند و بهبود وضع معیشت و اقتصاد مردم نیز در گرو همین توافق است. پس مفهوم مخالفت با توافق هسته ای، مخالفت آشکار با منافع مردم است. بنابراین، از نگاه آقای روحانی هرکس با این توافق مخالفت کند؛ باید هزینه سنگین آن را بپردازد و منتظر عکس العمل مردم باشد. این، یعنی تهدید به یک لشکر کشی خیابانی علیه مخالفین! و این یعنی رویارویی ملت با ملت! یعنی ایجاد دو دستگی در کشور! یعنی به هدف نشستن تیر دشمن! یعنی همان آب گِل آلودی که آمریکا می تواند ماهی مطلوب خود را از آن بگیرد!!

خدا کند دولتمردان محترم و نمایندگان عزیز ملت، توصیه های حکیمانه مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و فارغ از منافع باندی و حزبی، در فضایی کاملاً عقلانی و با متانت لازم، مفاد توافق را دقیقاً بررسی و نقاط ضعف و قوّت آن را مشخص کنند وسپس، تصمیم صحیح و منطقی را اتخاذ نمایند.  

  

۳ نظر ۰۱ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۲۳
نایب